DSE Lifetime Members

Adam D. Villa Th'01
Adam Russell Th'84
Adam W. Musial Th'10
Albert Chi-shoung Chen, Ph.D. Th'90
Alexander Hartov, Ph.D. Th'88
Alison Andrews Reyes
Allen E. Ertel Th'59
Amy Vickers Th'86
Andrew J. Mannes, M.D. Th'83
Andris Padegs, Ph.D. Th'54
Anthony J. Shaia, M.D. Th'82
Anthony N. Pritzker
Arthur J. Beatty Th'62
Arthur N. Nichols Th'45
Arthur R. LeBlanc, III Th'84
Augustus S. Moore Th'01
Axel H. Schmidt Th'03
Barry L. MacLean Th'61
Benjamin S. Tongue Th'83
Benjamin Schlesinger, Ph.D. Th'68
Benton C. Routh Th'86
Bernard M. Gordon
Bernd Christian Hoffmann Th'99
Bradley J. Johnson Th'95
Brian D. Boyer Th'81
C. Barnes Darwin, II Th'82
Campbell Field Th'93
Chad E. Tyranski Th'90
Charles E. Hutchinson, Ph.D.
Charles E. Nearburg Th'73
Charles F. Jost, Jr. Th'59
Charles J. Queenan Jr. Th'53
Chester J. Gapinski Th'77
Chester L. Levins Th'87
Christina Dowding Nicholas Th'95
Clark A. Griffiths Th'58
Clinton P. Harris Th'70
Clive A. Dawkins Th'83
D. Dean Spatz Th'67
Dale W. Perry
Dan Stern Th'95
Daryl D. Smith Th'64
David B. Henke Th'83
David C. de Sieyes Th'79
David E. Maryatt Th'59
David J. Beattie Th'66
David J. Hathaway Th'79
David L. Browne Th'64
David L. Swift Th'84
David M. Koch Th'02
Dee J. Balle Jr.
Dennis B. Drapkin Th'69
Dennis R. Dembicki Th'73
Dinsie B. Williams Th'97
Donald M. Hooper Th'73
Donald O. Ford Th'57
Douglas A. Kingsley Th'85
Douglas T. Morgan, Ph.D. Th'97
Duncan A. L. MacLean Th'95
E. Richard Weiler Jr. Th'89
Earl R. Mays
Edward A. Keible Jr. Th'66
Edward C. Kern, Jr., Ph.D. Th'68
Eleni Callas
Elijah E. Cocks Th'97
Elizabeth A. Lurie, Sc.D.
Eric Douglas Schatz Th'02
Eric M. Kankainen Th'73
Erica J. Wygonik Th'07
Foxhall A. Parker Th'49
Frank P. Strong, Jr. Th'57
Frank R. Budetti Th'63
Fredrick Schleipman
Gabriel U. Farkas Th'02
Garth C. Castren Th'03
Gary Wilson Th'84
Geofrey J. Greenleaf
George H. Hartmann Th'50
Gerald V. Nielsten Th'72
Gershen M. Abraham Th'59
Gordon L. Ross Th'47
Gregory A. Woods Th'83
Gregory S. Duke Th'86
Harlan W. Fair Th'54
Harry J. Santangelo
Heather Ann Bartholf Harries Th'97
Hector J. Motroni Th'67
Heinz Kluetmeier Th'66
Henry W. Parker Th'47
Herbert L. Livingstone Th'83
Himanshu Chhabra Th'08
J. William Scher, P.E. Th'57
Jack Kolodny Th'97
Jack Oswald
Jacques P. Pezier, Ph.D. Th'69
James C. Doscher Th'82
James L. Cruce Th'73
James P. Evans Th'76
Jason R. Duty Th'96
Jay E. Chivers Th'84
Jeanne E. Townsend Th'97
Jennifer M. Armstrong Th'94
John C. Barpoulis Th'87
John C. Kunz Th'66
John F. Walkup Th'63
John G. Avril Th'54
John H. Currier Th'81
John H. Graves Th'86
John H. Kennedy Th'54
John H. Krehbiel Jr.
John M. Lo Th'65
John P. Ward Th'85
John R. Wheaton Th'61
John T. Hanley, Jr., Ph.D. Th'73
John W. Ballard II Th'56
John W. Buffington Th'55
Jolin M. Salazar-Kish, Ph.D. Th'91
Joseph A. Baute Jr. Th'54
Joseph A. Wattleworth, Ph.D. Th'60
Joseph Andrew McAllister
Joseph P. Lowry Th'70
Judith Weinberg
Karl R. Kistler Th'94
Katherine G. Osborne Valdez Th'95
Keith A. Jacobsen Th'98
Kenneth W. Ragland, Ph.D. Th'58
Knud Eric Engelsted
Kristen M. Johnson Th'94
Kurt D. Cohen Th'94
Lap-Yiu Ho
Le Roy S. Davis, Jr. Th'49
Lee E. Burns
Lindley H. Hall Th'59
Luke T. Dalton Th'01
Mark A. Marasco Th'82
Mark Craig Lampson Th'81
Mark J. Conoby Th'87
Melvyn F. Meyers Th'64
Merle L. Thorpe Th'53
Michael A. Adams
Michael B. Rubens Th'72
Michael L. Rieger Th'73
Michael Moldaver
Michael R. Walsh, P.E. Th'78
Michael V. DeFelice
Neil L. Drobny Th'64
P. Hunter Philbrick
Patrick R. Lavery Th'85
Paul B. Archambault Th'76
Pete Krehbiel
Peter D. Dimancescu
Peter E. Heymann Th'83
Peter M. Fahey Th'69
Philip E. Coyle, III Th'57
R. Thomas Unkefer Th'54
Ralph E. Crump
Randall R. Lunn Th'75
Ravi Vig Th'84
Richard H. McMahon Th'53
Richard L. Howe Th'89
Richard L. Rundell
Robert A. Pattillo
Robert B. Garman Th'70
Robert D. Albright, Jr.
Robert J. Eleveld Jr.
Robert J. Mongeon Th'57
Robert M. Helsell Th'60
Robert M. McIlwain Th'51
Robert M. Petry, C.F.A. Th'95
Roland E. Miller Th'47
Ron Read Th'58
Ronald Jansen Th'96
Russell L. Adams Th'72
Russell T. Ott Th'00
S. Keoni Denison Th'97
Samuel C. Florman Th'73
Samuel H. Nork Th'86
Samuel M. Bell Th'43
Scott A. Sabol Th'88
Scott D. Sandell
Scott L. Hunter Th'78
Seth L. Pierrepont Jr. Th'07
Shailesh Chandra Th'91
Shannon M. Leggat Th'94
Stephen L. Smith Th'68
Steven B. Pitschke Th'78
Steven R. Johnson Th'76
Steven T. Patterson Th'72
Sue Spencer Th'82
Susan Margaret Roberts Th'93
Terrance G. McGuire Th'82
Theodore C. Johanson Th'60
Thomas E. Brady Jr., Ph.D. Th'68
Thomas J. Brock Th'61
Thomas M. Aaberg, Jr., M.D. Th'86
Thomas Todd Th'73
Todd A. Donovan Th'92
Tone Engel
Vahram V. Erdekian Th'73
Vaughn Robert Evans Th'86
W. Bradford Davis Th'87
Walter L. Stackler Th'59
Wendt L. Withers Th'87
William B. Macurdy Th'57
William E. Ashlock
William E. Scollard Th'48
William F. Allyn Th'59
William H. Davidow, Ph.D. Th'58